rodina si robí rodinné foto do albumu deti a vnúčatá

Príbeh Rodinovín

Rodinoviny vznikli prirodzene a z lásky. Aký je ich príbeh?

Slovensko-francúzsky manželský pár Daniel a Denisa BRAIKEH už úspešne prepojili svet rodičov a malých detí pomocou knižky Cesta do Betlehema. Teraz chcú vďaka aplikácii Rodinoviny spojiť digitálny svet mladých s papierovým svetom seniorov. Ako sme sa k nápadu dostali?
Keď sme sa usadili vo Francúzsku, bolo jasné, že sa s rodinou nebudeme môcť vídať ako kedysi. S rodičmi a súrodencami sa dá dobre fungovať prostredníctvom videohovorov a správ. So starými rodičmi to však bolo komplikovanejšie.

Často sme im posielali fotopohľadnice, aby videli, ako sa nám darí a čím práve žijeme. A keď tých pohľadníc pribúdalo, rozhodli sme sa dať našim pozdravom inú formu.

Vytvorili sme online rodinnú skupinu, kde sme si všetci posielali fotky a správy. Na konci roka sme potom starým rodičom poslali veľký kalendár plný krásnych fotografií a spomienok.

Poslať poštou fotky, pohľadnice, rodinné foto pre seniorov, darček pre rodiny.

Rok 2020 priniesol nápad
A keďže rok 2020 bol taký aký bol a vidieť sa bolo ešte komplikovanejšie ako doposiaľ, bolo treba nájsť riešenie, ako fotky dopraviť častejšie.

Vždy, keď išiel k starkým niekto na návštevu, vytlačil pár najnovších fotografií, spoločne si ich pozerali a komentovali. Zakaždým boli tieto stretnutia pre nich ako malé Vianoce. Konečne mohli vidieť, ako im rastú pravnúčatá v ďalekom Francúzsku. 

Až sme si raz povedali, že keď už máme v malíčku tento systém komunikácie, ktorý prináša do rodiny toľko radosti, prečo sa s ním nepodeliť. Nabrali sme na obrátkach a dnes si vďaka šikovným ľuďom, ktorí nám projekt pomohli rozbehnúť vo veľkom, môžete listovať svoje Rodinoviny aj vy.

 

Ako Rodinoviny fungujú? Prečítajte si TU.


Komentáre