Sympatická babička s modrými vlasmi vďaka láske svojho vnuka kraľuje instagramu
blue.grandma

Babka s modrými vlasmi kraľuje Instagramu 

Lásku k svojim starým rodičom každý z nás dáva najavo inak. Niekto sa s nimi denno-denne stretáva, iný im zavolá len na Vianoce a ďalší je s babkou takmer stále a navyše o ich skvelom vzťahu informuje množstvo ďalších ľudí. 

Fotograf Marek Pupák naozaj ľúbi svoju babičku. V čase pandémie jej dokonca farbil vlasy a to práve na jej obľúbenú modrú farbu. Podľa jej koruny krásy nesie názov aj profil na Instagrame – blue.grandma

Vnuk Marek na profil pridáva krásne fotky z ich bežného života. Ako spolu obedujú, oddychujú či chodia na výlety. „Keď je podvečer a nie je už také teplo, tak sa chodievame prechádzať. Rozhovory vedieme na rôzne témy a nikam sa neponáhľame. Máme to radi,“ píše Marek. „Babka ma už péruje, aby sme v najbližší čas išli aj na našu každoročnú zberačku bylín, ktoré slniečko dopestovalo a my si z nich robíme lahodný čaj. Táto tradícia je s nami už niekoľko rokov a už teraz sa teším ako ju raz prenesiem na mojich potomkov,“ opisuje. 

Každý z nás má niečo svoje, nejakú činnosť, ktorá sa mu spája práve s babkou či dedkom. Niekto spoločne varí, iný zase chodí na hríby. Len málokto sa však výletom s babičkou pochváli na sociálnej sieti. 

vnuk a babička spoločné aktivity, zber húb či byliniek

Práve v tomto by sme si mohli zobrať príklad z Mareka. Ten je s babičkou naozaj často a skutočne si váži každý okamih, ktorý spolu strávia. „Babka je veľký milovník flóry. Vždy sa ku kvetom správala s úctou, ako keby presne vedela čo potrebujú. Keď jej nachvíľku zverím môj rozmarín, za týždeň je z neho obrovský krík. Naozaj neviem, ako to robí,“ píše vnuk Marek o svojej babičke. 

Tento skvelý profil si všimla aj prezidentka Zuzana Čaputová. Aj ona často hovorí o potrebe viac sa zaujímať o životy našich seniorov. Hlava štátu dokonca s modrou babičkou a jej vnukom telefonovala cez videohovor. Ešte v novembri sa s nimi spojila a  prebrali spolu zaujímavé témy. Viac si prečítajte na priamo u blue grandma.

Každý z nás by sa mohol inšpirovať práve Marekom. Seniori si najviac vážia práve spoločne strávený čas. V dnešnej uponáhľanej dobe často ľahšie nájdeme výhovorku, ako sa odhodláme spraviť niečo pekné pre druhého. Poďme to spoločne zmeniť a ukážme, že máme veľké srdce.


Komentáre